WRZESIEŃ 2015

lehnertWe wrześniu zapraszamy na:

17.09 czwartek. Godzina 17.00. Spotkanie z ks. prof. dr hab. Janem Góreckim

18.09 piątek. Godzina 18.00. Projekcja filmu „Pasja życia” poświęconego Henrykowi Lehnertowi. Spotkanie z Bartoszem Gajdą. Lehnert (na zdjęciu) zasłynął jako rekordzista z Księgi Guinnessa oraz autor animacji i techniki zdjęć rwanych.

lehnert 2

Henryk Lehnert po raz ostatni gościł w Mikołowie w 2003 roku

25.09 piątek. Godzina 17.00. Otwarcie wystawy fotograficznej „Od Rzeczypospolitej Krakowskiej... Inspiracje Stanisława Grząby” Jest to wystawa zdjęć turystycznych zainspirowanych 200 leciem powstania na mocy postanowień kongresu wiedeńskiego Wolnego, Niepodległego i Ściśle Neutralnego Miasta Kraków.

30.09. środa. Godzina 18.00  Finisaż wystawy „Fabryka Energii”. Imprezie zamknięcia ekspozycji towarzyszyć będzie projekcja filmu Wojciecha Szwieca „Pionier' poświęconego postaci Kazimierza Szpotańskiego – pioniera polskiej energetyki. Film ten został zrealizowany z inicjatywy Jolanty Pietryi - Smolorz oraz prof. Jerzego Hickiewicza.