Przeskocz do treści

Spotkanie z Aleksandrem Lubiną

bajtel222 kwietnia o godzinie 18.00 zapraszamy spotkanie z Aleksandrem Lubiną i premierę jego najnowszej książki: Mimry z mamrami. Hanek i oni (elwry, lebry, pamponie, soronie, hadziaje i barbary) ? albo o moich przodkach i zadkach.   Książka składająca się ze się ze stu części, z których żadna nie rości sobie prawa do nieomylności. Każdą ze stu części możesz wyrwać i zniszczyć ? spalić, utopić, udusić? - pisze autor

Spotkanie towarzyszy wystawie Obrazki ze Śląska Grzegorza Chudego. Część prac prezentowanych na wystawie stanowi ilustrację do książki Aleksandra Lubiny.

Aleksander Lubina - autor, ur. 1955 w Stalinogrodzie, wykształcenie na Śląsku, w RFN i Szwajcarii, tłumacz, felietonista, prozaik, poeta (wyd. NOŚ ) oraz autor książek glottodydaktycznych (wyd.THINK GLOBAL W-wa) poeta, współautor śpiewnika (wyd. GRAF PUNKT W-wa).

Grzegorz Chudy - ilustrator, ur. w 1982 roku w Katowicach. Malarz akwarelista, nauczyciel języka polskiego i gwary śląskiej, muzyk w zespole muzyki celtyckiej Beltaine (flety, akordeon).

WSTĘP WOLNY

MIEJSKA PLACÓWKA MUZEALNA
ul Karola Miarki 15, 43-190 Mikołów

Dodaj komentarz