85 rocznica mordu na Groniach

17. września obchodzona jest rocznica zamordowania przez hitlerowców na mikołowskich Groniach dwunastu działaczy społecznych, powstańców śląskich i harcerzy z Mikołowa i Wyr.

O tragicznych wydarzeniach sprzed 85 lat możecie Państwo przeczytać w przygotowanej z tej okazji broszurze historycznej przygotowanej przez Mikołowskie Towarzystwo Historyczne i Muzeum w Mikołowie. Tekst został opracowany przez dr Bronisławę Jeske - Cybulską z MTH.

Link z publikacją: https://drive.google.com/file/d/13pmO7B6tyq4vJGqXK_Eq3NzD-R2TXG5s/view?usp=sharing

W 85. rocznicę tamtych wydarzeń zapraszamy wszystkich o godzinie 14.00 na Mszę Świętą w Bazylice św. Wojciecha. Następnie nastąpi przejazd pod pomnik na Groniach oraz uroczyste złożenie kwiatów w asyście pocztów sztandarowych

O godzinie 16.00 zapraszamy do Muzeum w Mikołowie na wykład dr Bronisławy Jeske – Cybulskiej oraz dr Grzegorza Bębnika poświęcony okolicznościom zbrodni.

Współorganizatorem wydarzenia jest Mikołowskie Towarzystwo Historyczne